пятница, 21 октября 2016 г.

Тема: Судинна система . Рух крові по судинах.

Мета.
Навачальна:  продовжувати формувати знання учнів про серцево-судинну систему людини; ознайомити з малим та великим колами кровообігу; розкрити значення двох кіл кровообігу; ознайомити з лімфатичною системою.
Розвиваюча : розвивати уміння порівнювати біологічні процеси та механізми в живому організмі, уміння логічно мислити та робити висновки та узагальнення.
Виховна: виховувати бережливе ставлення до власного організму та оточуючих людей.

Тип уроку. Засвоєння нових знань.


Методи і методичні прийоми:

1. Інформаційно- рецептивний:

а) словесний: розповідь-пояснення, опис, бесіда, повідомлення учнів, робота з підручником.
б) наочний: ілюстрація, демонстрація, ТЗН;
в) практичний: виконання практичної роботи.
Прийоми навчання: виклад інформації, пояснення, активізація уваги та мислення, одержання з тексту та ілюстрацій нових знань, робота з роздатковим матеріалом.
2. Репродуктивний.
Прийоми навчання: подання матеріалу в готовому вигляді, конкретизація і закріплення вже набутих знань.
3. Проблемно - пошуковий: постановка проблемного питання.
Прийоми навчання: постановка взаємопов’язаних проблемних запитань, активізація уваги та мислення.
4.Візуальний: складання схем.
5.Релаксопедичний: психологічне розвантаження.

Міжпредметні зв ́язки: історія, медицина, зоологія.
Матеріали та обладнання: схеми, малюнки, таблиці
.
Основні поняття та терміни: мале коло кровообігу, велике коло кровообігу.

ХІД УРОКУ

І. Актуалізація опорних знань та чуттєвого досвіду учнів.


Перевірка домашнього завдання:
1. Які типи судин існують в організмі людини?
2. Чим забезпечується рух крові в різних типах судин?
3.Що таке серцевий цикл?
4. Охарактеризуйте фази серцевого циклу.
5. Чому серце здатне невтомно працювати протягом усього життя?
6. Що таке систолічний та хвилинний об’єм крові?

ІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Проблемне питання.
Чи може по венах текти артеріальна кров?
На це запитання необхідно дати відповідь в кінці уроку.

ІІІ. Сприймання та засвоювання учнями нового матеріалу.

Розповідь про кола кровообігу:
- мале коло кровообігу;
- велике коло кровообігу.
Розповідь про лімфообіг.

ІV. Осмислення об‘єктивних зв’язків та взаємозалежностей у вивченому матеріалі.

Робота в друкованому зошиті.

V. Узагальнення та систематизація знань.

ЗАВДАННЯ - ТЕСТ

(1 варіант)
1. Які кровоносні судини називають венами?
А) судини, по яких тече венозна кров;
Б) судини, по яких тече артеріальна кров;
В) судини, по яких кров тече від серця.
2. За рахунок яких клапанів кров не повертається від шлуночка до пе­редсердя?
А)  півмісяцевих;
Б) стулкових.
3. В якому стані перебувають серцеві клапани при скороченні перед­сердь?
А)  півмісяцеві відкриті, стулкові за­криті;
Б)  півмісяцеві закриті, стулкові від­криті;
В)  всі клапани закриті;
Г) всі клапани відкриті.
4. Що таке автоматія серця?
А) здатність серця скорочуватися ритмічно під впливом імпульсів нервової системи;
Б)  здатність серця скорочуватися під впливом імпульсів, які виникають у ньому самому.

 (2 варіант)
1. Які кровоносні судини називають артеріями?
А)  судини, по яких тече артеріальна кров;
Б)  судини, по яких кров тече до сер­ця;
В)  судини, по яких артеріальна кров тече від серця.
2. Які клапани серця забезпечують рух крові в одному напрямку від шлуночків в артерії і не дозволя­ють йому повертатися до шлуноч­ків?
А)  півмісяцеві;
Б)  стулкові.
3. В якому стані перебувають серцеві клапани при скороченні шлуноч­ків?
А)  півмісяцеві відкриті;
Б)  всі клапани відкриті;
В)  всі клапани закриті.
4. З яких фаз складається серцевий цикл?
А)  скорочення передсердь і скорочен­ня шлуночків;
Б)  скорочення передсердь, скорочен­ня шлуночків, загальна пауза.

VІ. Підведення підсумків уроку

VІІ. Домашнє завдання

Комментариев нет:

Отправить комментарий